Telefon
WhatsApp
ATİK Adıyaman’da İl, İlçe ve Belde Belediyelerle İle İlgili Kardeş Şehirler Sempozyumu Düzenlendi
Hax

Ziyarette, ATİK Genel Merkez Teşkilat Başkanı Cafer Şahintaş, ATİK Adıyaman Başkanı Mehmet Karaca, ve ATİK Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gül Alptekin’in sunumları ile, Adıyaman’daki kardeş projeler hakkında katılım sağlayan belediye başkanlarına, bölgenin kalkınmasında faaliyet gösteren iş insanlarına bilgi vererek, Kardeş belediyeler ve iş dünyasına ilişkin konularda görüş alış verişinde bulundular. Adıyaman'da ekonomik hayat büyük oranda tekstil üretimi, ticaret, tarım ve turizme dayalı olduğunu söyledi.
ATİK Teşkilat Başkanı Cafer Şahintaş, faaliyetlerini beğeniyle takip ettiğini belirterek, ATİK Adıyaman çalışmalarının başarılarıyla gurur duyduğunu ve ATİK Adıyaman Konseyinin, genel merkez olarak projelerine her zaman destek verebileceklerini kaydetti.
ATİK Teşkilat Başkanı Cafer Şahintaş, konuşmasında ise ekonomik olarak ticaret yapan iş insanlarımızın, hem Türkiye içerisinde hem de yurt dışında, ihracat yapabilmeleri için oluşturduğumuz kamu diplomasisi ile, dünyada 78 ülkede 179 başkanlığı ile kurduğumuz sistemler üyelerimizin birbirleri ile kümelenme sistemi şeklinde ticaret yapmalarını nasıl daha iyi sağlayabilirler bu konu üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda yine Balkanlarda, Makedonya ve Kosova Ticaret Odaları ve Belediyeler ile işbirliklerimiz oluşacaktır dedi.
Programa Katılanlar;
*Cafer ŞAHİNTAŞ, ATİK Teşkilat Başkanı
*Mehmet KARACA, ATİK Adıyaman İl Başkanı
*Abdurrahman TUTDERE, Adıyaman Belediye Başkanı
*Mehmet Miraç ÖZBÖY, Kahta Belediye Başkan Vekili
*Gül ALPTEKİN, ATİK Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı
*Bünyamin BALCI, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı
*Abuzer YAKAN, Sincik İnlice Belde Belediye Başkanı
*Abuzer KAMAN, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Hesap İnceleme Komisyon Başkanı
ATİK Adıyaman Sektörler Komisyon Başkanı
*Yusuf GÜNEŞ, ATİK Adıyaman İl Başkan Yardımcısı
*Ömer GÜNEŞ, ATİK Güneydoğu Bölge Koordinatörü
*Seval ÖZBEK, ATİK Adıyaman Genel Sekreteri
*Mahir ASLAN, Kahta Belediyesi Özel Kalemi Müdürü
*Furkan İNSAN, Kahta Meclis Divan kurulu Üyesi
*Esma GÜLTEKİN, ATİK Adıyaman Kadın Kolları Komisyon Başkanı *Özkan KARAKAŞ, ATİK Adıyaman Kurumsal İlişkiler Komisyon Başkanı *Mehmet ÇELİK, ATİK Adıyaman Siyasi İlişkiler Komisyon Başkanı *Fatih COŞKUN, İş İnsanı Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi
*Hüseyin ÖZATAR, İş İnsanı Kahta Organize Sanayi Bölgesi